Elektrostymulacja

Elektrostymulacja jest obecnie uznawana za jedną z najbardziej skutecznych metod kształtowania i modelowania sylwetki. Polecana jest zatem osobom, które pracują nad uzyskaniem efektu szczupłej, ale proporcjonalnej figury i odchudzających się. Wspomaga kobiety nad powrotem do formy po ciąży, ale także osoby dojrzałe chcące zatrzymać postępujące procesy starzenia.

Stymulacja nerwowo- mięśniowa jest formą elektrostymulacji, która dotyczy mięśni i nerwów. W kosmetologii najczęściej elektrostymulacja wykorzystywana jest do wzmocnienia mięśni lub spalaniu tkanki tłuszczowej. W zależności od rodzaju problemu dostosowywane są parametry urządzenia. Poprzez naprzemienne impulsy pobudza się pompę mięśniową. Poprzez stymulację mięśni można uzyskać efekt zmniejszenia obwodu ciała, zwiększenia napięcia mięśni i jędrności skóry. Elektrostymulacja to metoda odchudzająca i ujędrniająca wybrane partie ciała. Efekty są widoczne już  po kilku zabiegach. Zabieg trwa 45 minut i daje efekt 2-3 godzinnego wysiłku na siłowni. Podczas zabiegu elektrostymulacji można uzyskać utratę nawet kilkunastu centymetrów w sumie obwodów (talia, biodra, uda). Rozstępy można delikatnie i powoli zniwelować. Skóra stanie się jędrna, zniknie chropowatość i ziarnistość.  Optymalna częstotliwość zabiegów to 3-4 razy w tygodniu.

ELEKTROSTYMULACJA  TWARZY

Elektrostymulacja twarzy często polecana jest pacjentom z niedowładem, porażeniami mięśni i jako remedium na ich osłabienie. Coraz częściej jednak stosowana jest w kosmetologii jako środek przeciw wiotczeniu mięśni, zapobiegający opadaniu owalu twarzy. Elektrostymulacja twarzy zwiększa metabolizm, dlatego pomaga tkankom skóry usuwać zbędne toksyny, poprawia także ukrwienie, a tym samym – elastyczność mięśni i skóry twarzy. Kilka zabiegów elektrostymulacji zwiększa podatność skóry na składniki odżywcze zawarte w preparatach kosmetycznych i widocznie odmładza skórę.

Elektrostymulacja piersi

Opadające i wiotczejące piersi to problem, który nie dotyczy jedynie kobiet dojrzałych, ale także młodszych. Najczęściej związane jest to z przybraniem na wadze, ciążą i laktacją, a także dużym biustem i brakiem odpowiednio wyćwiczonych mięśni klatki piersiowej. Elektrostymulacja piersi pomaga w aktywizowaniu mięśni tego obszaru, które trudno efektywnie ćwiczyć w czasie “zwykłych” treningów. Efektem elektrostymulacji piersi jest podniesiony biust o zwiększonej jędrności.