Pedicure/Manicure

Manicure klasyczny

Dłonie i paznokcie są bardzo ważnym elementem urody, dlatego powinny być piękne i starannie wypielęgnowane. Delikatna, aksamitna skóra dłoni oraz kształtne, zdrowe paznokcie są ozdobą każdej osoby. Zdrowe paznokcie powinny być elastyczne, gładkie i lśniące.

Manicure klasyczny polega na usunięciu naskórka nachodzącego na płytkę paznokcia. Podczas wykonywania zabiegu manicure klasyczny wykorzystuje się pilniki, cążki do paznokci oraz do wycinania naskórka, łopatka do podważania naskórka.

 

Manicure hybrydowy

Paznokcie hybrydowe wykonuje się podobnie jak manicure tradycyjny, jednak różnica polega na tym, że każdą warstwę lakieru (bazę, kolor, top) utwardzamy pod lampą UV LED. Aplikowane warstwy lakieru są cienkie, dzięki czemu manicure wygląda naturalnie, a jednocześnie jest bardzo trwały i odporny na uszkodzenia i odpryski. Paznokcie za sprawą manicure hybrydowego zyskują piękny połysk i blask, który utrzymuje się nawet do 3 tygodni, co jest niemożliwe do osiągnięcia przy klasycznej metodzie stylizacji.

Manicure japoński

Manicure japoński to coraz popularniejsza metoda pielęgnacji i regeneracji paznokci. Pochodzi z Japonii, gdzie tamtejsze arystokratki stosowały go, aby mieć zawsze gładkie i błyszczące paznokcie. Efektem manicure japońskiego jest taki, że paznokcie nie tylko wyglądają na mocne i zdrowe, ale naprawdę takie są. Zabieg polega na dosłownym wtarciu w ich płytkę specjalnej pasty, w której składzie znajdują się odżywcze substancje, takie jak: keratyna, witaminy A i E, wosk pszczeli i krzemionka z Morza Japońskiego. Już po zakończeniu manicure japońskiego widzimy pierwszy rezultat, jakim są błyszczące i gładkie paznokcie. Efekt intensywnego połysku (ale bardziej naturalnego niż po odżywce) utrzymuje się zazwyczaj przez około 10 dni – tym dłużej, im nasze paznokcie są zdrowsze. Najważniejszym rezultatem manicure japońskiego jest jednak odżywienie i odbudowa płytek. Dzięki temu możemy zapomnieć o rozdwajaniu czy łamaniu się paznokci. Z każdym kolejnym zabiegiem stają się coraz twardsze.

Manicure japoński jest świetnym sposobem na regenerację paznokci po manicure żelowym czy hybrydowym.

Pedicure

Pedicure klasyczny,  polega na doprowadzeniu stóp do zadbanego stanu. Zawiera takie usługi, jak: zmiękczenie naskórka (podczas aromatycznej kąpieli stóp), wykonanie peelingu, usunięcie zrogowaciałego naskórka, tworzącego się głównie w okolicy pięty, skrócenie i wyrównanie paznokci, odsunięcie skórek oraz pomalowanie płytki paznokcia bezbarwnym lakierem. Jeżeli zamiast opcji klasycznej zdecydujesz się na pedicure frezarkowy, to specjalista będzie złuszczał naskórek specjalnym urządzeniem, czyli frezarką.

Zabieg klasyczny lub frezarkowy często rozbudowuje się o dodatkowe usługi, czyli np. stylizację paznokci. Płytkę można pomalować zwykłym lakierem (na jeden lub kilka kolorów), wykonać manicure francuski lub ozdobić cyrkoniami czy ręcznie wykonanymi malowidłami. Zamiast zwykłego lakieru można zdecydować się na o wiele trwalszą hybrydę – wtedy mówimy o zabiegu pedicure hybrydowy.